10 грудня 1948 року Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, що проголошує права особистості, економічні, соціальні, політичні, культурні права і свободи (рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші). Загальна декларація прав людини є видатним документом в історії людства. Цим документом закріплено, що права людини – невід’ємний елемент людської особистості і людського буття.

Багато країн у тому числі й Україна, включають основні положення Декларації в своє базове законодавство і конституції. Її принципи лежать в основі обов’язкових угод з прав людини, укладеними під егідою ООН. Це Міжнародний пакт про цивільні і політичні права і Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права, підписані 16 грудня 1966 року. За дотриманням прийнятих пактів, конвенцій і договорів з прав людини спостерігає Верховний Комісаріат ООН з прав людини.

Сьогодні Україна, як і весь світ, зіштовхнулася з неповагою до прав людини. Окупація території Автономної Республіки Крим, порушення прав людини на тимчасово окупованій території України, численні терористичні акти та військові конфлікти по всьому світу свідчать про неспроможність світової спільноти забезпечити на належному рівні захист прав людини. Тому як ніколи суспільство має згуртуватися для досягнення спільної мети – захисту прав людини та створення сприятливих та безпечних умов життя в кожній країні.

Права, свободи та обов’язки громадян України викладені в ІІ розділі Конституції України. Вивчення прав людини – це, перш за все, виховання упевненості в собі, терпимості до інших людей. Тільки той зможе захистити свої права, хто їх добре знає.

Перевірте себе, чи знаєте ви права людини. Дайте відповіді на питання тесту (примітка – будьте чесними, не гугліть і не шукайте відповіді у книжках).

Відповіді приймаються до 20.00 10 грудня 2020 року. Імена учнів, які найкраще пройшли тест, будуть опубліковані на сайті школи.
Тест за покликанням –  “ТЕСТУВАННЯ: ПРАВА ТА СВОБОДИ ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА В УКРАЇНІ”

Учні Семенівського НВК №2 за допомогою платформи Padlet Дошка висловились про права та обов’язки громадн України:

0

Від admin

Залишити відповідь

Змінити розмір шрифту
Контраст