Ми оточені речами, якими повсякчас користуємося, навіть не замислюючись, звідки вони взялись, хто їх придумав і як вони змінили на краще наше життя. На сьогодні людині відомі безліч наукових відкриттів та винаходів, які зумовили прогрес цивілізації та досягнення нею сучасного рівня розвитку. То ж пропонуємо вашій увазі лише десять з них, але топ-винаходів, без яких наше життя не можливо уявити.

Кожне десятиліття, а може, і кожен рік відкриває нових геніїв, які створюють новаторські винаходи в різних галузях. Але траплялися значні технологічні прориви – винаходи людства, що змінили світ, кардинально покращили спосіб життя людей, зробили світ розумнішим, кращим, а іноді навіть веселішим. Ось, до вашої уваги 10 таких речей, після яких світ став інакшим.   

1. Паровий двигун (винахід, без якого б не було машин)

Винахідник: Джеймс Ватт

Хоча перша версія парової машини датується 3 століттям нашої ери, лише на рубежі 19 століття та появі індустріальної епохи з’явилася сучасна форма двигуна внутрішнього згоряння. Потрібні десятиліття проектування, креслення якого було зроблено Джеймсом Ваттом, щоб створити механізм, коли при згорянні палива виділяється високотемпературний газ, і при його розширенні він тим самим надає тиск на поршень і переміщує його. Цей феноменальний винахід зіграв ключову роль у винаході інших машин, таких як автомобілі та літаки, які змінили обличчя планети, в якій ми живемо.      

2. Колесо (найдавніший та найважливіший серед винаходів людства, що змінили світ)

Винахідник: Невідомо

Ідея симетричного компонента, що рухається круговим рухом по осі, існувала в Стародавній Месопотамії, Єгипті та Європі окремо в різні часові періоди. Таким чином, не можна встановити, ким створене і де вперше з’явилося колесо, але цей великий винахід з’явився в 3500 р. До н.е. і став одним з найважливіших винаходів, що змінив людство. Колесо використовувалося для полегшення ведення сільського господарства та транспортування та відкриття інших чудових винаходів починаючи від годинників до транспортних засобів.    

3. Друкарський верстат (винахід, що змінив свідомість)

Винахідник: Йоганнес Гутенберг

Йоганнес Гутенберг винайшов друкарський верстат у 1450 році. Лише в 19 столітті залізні матеріали замінили дерев’яні деталі, щоб пришвидшити процес друку. Культурно- промислова революція в Європі не була б можливою, якби не швидкість, з якою друкарня дозволяла поширювати документи, книги та газети серед значно ширшої аудиторії в Європі. Ці рукописи включали Біблію та інші важливі тексти, які дозволяли людям почати розпитувати та міркувати, читаючи для себе.   

4. Комп’ютер (винахід, що заклав фундамент фантастичним відкриттям)

Винахідник: Чарльз Беббідж

Принцип роботи сучасного комп’ютера вперше згадується Аланом Тюрінгом (що таке тест Тюрінга), а згодом перший механічний комп’ютер був винайдений на початку 19 століття. Цей винахід справді здійснив дивовижні речі в більшій частині життя, ніж ми уявляємо. Це допомогло військовим літакам швидко літати, виводити на орбіту космічні кораблі (космічні кораблі майбутнього), контролювати медичне обладнання, створювати візуальні знімки, зберігати величезну кількість інформації та дозволяло функціонувати автомобілям, телефонам та електростанціям. 

5. Інтернет (винахід, який підняв нас над фізичним світом)

Винахідник: Вінтон Серф

Інтернет був вперше розроблений у 1973 році Вінтоном Серфом за підтримки Агентства сучасних наукових проектів Міністерства оборони США (ARPA). Первісне його використання було забезпечити мережу спілкування в науково-дослідних лабораторіях та університетах США. Цей винахід (разом із Всесвітньою павутиною) є головним революційним винаходом людства XX століття. У 1996 році понад 25 мільйонів комп’ютерів було підключено через Інтернет у 180 країнах світу.  

6. Всесвітня павутина (World Wide Web)

Винахідник: Тім Бернерс-Лі

Як ми знаємо, всесвітню павутину (WWW- World Wide Web) вперше спрогнозував Артур Кларк, коли він написав, що супутники одного дня принесуть накопичені знання про світ у наші пальці, поєднуючи телефон, фотокопіювач, телебачення та комп’ютер. Однак винахід було зроблено через 19 років у 1989 році працівником CERN Томом Бернерсом Лі. Мережа змінила спосіб роботи у різних сферах, включаючи освіту, музику, фінанси, читання, медицину, знайомства, мережу, мову тощо.    

7. Телебачення (топ винахід для розваг та освіти)

Винахідник: Володимир К. Зворикін та Філон Фарнсворт

Хоча винахід телебачення не можна віднести до здобутків однієї людини, здебільшого вважається, що винахід сучасного телебачення – це робота двох людей: Володимира Косма Зворикіна (1923) та Філона Фарнсворта (1927). Телебачення було також одним з найбільших винаходів, яке розвивалося від механічної до електронної до кольорової до цифрової до розумної та тепер тривимірної версії. Зазвичай люди проводять близько 4–8 годин за переглядом телевізора на день, і телебачення не просто зінило світ, воно значно вплинуло на сімейне та соціальне життя.

8. Лампочка (найкращий винахід для нашого житла)

Винахідник: Томас Альва Едісон

Винахід лампочки відбувався протягом 1800-х років. Томас Едісон вважається основним винахідником лампочки, яка пропрацювала 1500 годин без вигоряння в 1879 році. Ідею також висували багато інших, щоб створити працюючу і яскраву лампочку, яка зробила революцію житла людства.

9. Пеніцилін (винахід, що змінив медицину)

Винахідник: Олександр Флемінг

Випадково виявлений у бактеріях Петрі лауреатом Нобелівської премії Олександром Флемінгом у 1928 році, препарат Пеніцилін – це група антибіотиків, яка виліковує кілька інфекцій у людини, не завдаючи їй шкоди. Пеніцилін масово вироблявся під час Другої світової війни для позбавлення військовослужбовців від венеричних захворювань і досі використовується як стандартний антибіотик при інфекціях. Це було одне з найвідоміших відкриттів, зроблених у галузі медицини.

10. Телефон

Винахідник: Олександр Грехем Белл

Винаходи людства, що змінили світ були б неповними без телефону (якими будуть телефони майбутнього)! У 1876 році Олександр Грехем Белл приєднав дві чашки ниткою і використовував їх для розмови з одного кінця та прослуховування з іншого. Це заклало фундамент для ще одного революційного винаходу, який сьогодні є гаджетом, якого ми всі маємо в руках чи кишенях. Телефон, який згодом також став мобільним телефоном, мав рятувальний вплив на людство, особливо у сфері бізнесу та спілкування. Поширення звукової мови в усьому світі – це неперевершене досягнення до сьогодні. 

Винаходи, які змінили світ: список відкритий?

Нам часто видається, що вже найосновніші речі винайдено. Проте не забуваймо, що сьогодні наш світ рухається як ніколи швидко і, без сумніву, на людство чекають нові відкриття. Вони доповнять наш список винаходів, що змінили світ, а може й потіснять деякі з них з перших позицій.

 

+2

Від admin

Залишити відповідь

Змінити розмір шрифту
Контраст