250 років від дня народження І.П. Котляревського

Так Котляревський у щасливий час
Вкраїнським словом розпочав співати,
І спів той виглядав як жарт не раз,
Та був у нім завдаток сил багатий,
І огник, ним засвічений, не згас.
А розігрівсь, щоб всіх нас зігрівати…
(І. Франко)

В історії нашої культури є діячі, які особливо яскраво й багатогранно відобразили в своїй творчості душу народу, його націо­нальну своєрідність, поетичну вдачу. До таких належить Іван Пет­рович Котляревський, класик нової української літератури, видат­ний письменник-реаліст, автор славнозвісної “Енеїди” і “Наталки Полтавки”.
У важкі часи самодержавства він розкривав духовну велич рідного народу, його мрії, у конкретних художніх образах утілив його віру в краще майбутнє. Цього року Україна відзначає 250 років від дня народження видатного українського поета, драматурга, засновника нової української мови Івана Котляревського.Для Полтавщини ім’я його має особливе значення, адже він народився у Полтаві, тривалий час тут працював і похований теж тут. Саме у Полтаві ним були написані перші твори сучасною українською мовою. До відзначення ювілею класика української літератури долучилися вчителі та школярі Семенівського навчально-виховного комплексу № 2. Зокрема було проведено загальношкільну радіолінійку , присвячену 250-річчю з дня народження І. П. Котляревського; організовано тематичну книжкову виставку у шкільній бібліотеці «Світоч людської доброти». Учителями української мови та літератури, проведено цікаві та змістовні уроки, присвячені видатному драматургу, на яких діти дізналися про маловідомі та цікаві факти з біографії поета. Учні школи долучилися до виготовлення літературної газети(головні редактори – Міщан Владислава та Телешун Дар’я), присвяченої творчості письменника.
Творчість Котляревського має виховне значення. На його творах вчимося любити свою Вітчизну, рідну мову, навчаємося бути чесними, роботящими, виховуємо в собі високу моральність і героїзм, гуманність і оптимізм, переймаємо мудрість і красу добрих почуттів.
«Він перший почав писати мовою, якою говорило населення цілого краю, але якою не писали. Він зробив м’яку, виразну, сильну, багату мову літературною, і українська мова, яку вважали лише місцевим наріччям, з його легкої руки зазвучала так голосно, що звуки її рознеслись по всій Росії. На ній потім співав пісні і Шевченко». (В. Короленко)

Залишити відповідь