17 вересня – 155 років від дня народження Михайла Коцюбинського

17 вересня 1864 року у Вінниці народився відомий український письменник і громадський діяч Михайло Коцюбинський. Він є автором численних повістей, новел та оповідань, найвідомішими серед яких є «Тіні забутих предків», «Fata Morgana», «Дорогою ціною», «Intermezzo», «Коні не винні», «Цвіт яблуні», «Маленький грішник», «Харитя» та інші. Більшу частину життя письменник прожив у Чернігові, саме там на Болдиній горі його було поховано.
Сьогодні на уроці української літератури у 11–Б класі вшанували пам’ять великого письменника (вчитель української мови та літератури Черкесенко В.А.). Учні школи долучилися до виготовлення літературної газети (головні редактори – Міщан Владислава та Телешун Дар’я), присвяченої творчості письменника. До 155-річчя від дня народження М.М. Коцюбинського у шкільній бібліотеці організовано книжкову виставку, присвячену творчій діяльності українського письменника-прозаїка, культурного діяча кінця ХІХ – початку ХХ століття.
Михайло Коцюбинський – великий письменник-гуманіст, виразник дум і прагнень народних – посідає одне з чільних місць в історії української літератури. Його називали Сонцепоклонником і Соняхом, бо над усе любив сонце, квіти і дітей. У своїх творах оспівував цвіт яблуні, жайворонкову пісню, дитячі очі, малював словом людську біду і красу.Залишити відповідь