День захисника України у Семенівському навчально-виховному комплексі №2

14 жовтня святкується відразу три свята. Перше – свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє – День захисника України. Усі вони взаємопов’язані й виникали послідовно. Адже традиція свята Покрови пішла від наших славних козаків. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва.Цікаво, що вони настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Пресвятої Богородиці, вірили у її силу й урочисто відзначали цей день, що у народі закріпилася друга назва свята – Козацька Покрова. Тож, не дивно, що День українського козацтва теж припадає на 14 жовтня. Ця традиція належно підкреслює велике історичне значення козацтва в боротьбі за утвердження української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення.

Козацька доба – одна з найяскравіших сторінок української історії, на славних прикладах якої виховувалося почуття національної самоповаги багатьох поколінь українців. Козацтво – звитяжна історія і велика гордість нашого народу, душа України, її надія і оберіг.
Ця дата є символічною і тому цілком природно, що 14 жовтня святкують День захисника України. Воно спільне і для сивочолих ветеранів, і для тих, хто нині знаходиться на бойовому посту, і для майбутніх захисників держави.

Українці особливо шанують оборонців рідної землі, які не шкодували життя і здоров’я заради свободи України та її народу. В боях за Батьківщину наші співвітчизники заслужено здобули славу неперевершених воїнів.

У Семенівському навчально-виховному комплексі №2 відбулися заходи з нагоди Дня захисника України, свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва. 10-11 жовтня класні керівники 1-11 класів провели години спілкування на тему «Нащадки козацької слави», під час яких познайомили учнів з історією свята Дня захисника України та пригадали традиції славного українського козацтва.

11 жовтня відбулося традиційне шкільне свято – «Козацькі розваги» для учнів 5-6 класів. Діти продемонстрували свої танцювально-вокальні таланти, спритність, кмітливість та ерудицію, беручи участь у різноманітних спортивних змаганнях козацького спрямування. Діти презентували назви і девізи своїх куренів, співали козацьких пісень та виконували народні танці. Долали різноманітні спортивні перешкоди, щоб стати справжніми козачатами.

Звичайно, козацька нагорода знайшла своїх героїв, які отримали у чесній боротьбі грамоти за участь у змаганнях. За результатами всіх етапів спортивно-розважального заходу призові місця було розподілено наступним чином:

І місце – курінь «Молода Січ»
(5 клас, класний керівник Моргун В.Я.);


ІІ місце – курінь «Хортиця»
(6-А клас, класний керівник Буряк В.І.);


ІIІ місце – курінь «Чайка»
(6-Б клас, класний керівник Михайлик В.М.);

14 жовтня має бути святим Днем не лише для православних християн, але й для всіх свідомих громадян: ми не повинні бути байдужими до минулого рідного краю. У цей складний для України час потрібно знаходити те, що єднає нас – різних, проте рівних громадян вільної держави. Радісно, що українська молодь ревно береже історичну пам’ять нашого народу і популяризує його традиції.Залишити відповідь