ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ

“Згадайте нас – бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.”

День пам’яті жертв голодоморів – щорічний національний день в Україні, який припадає на четверту суботу листопада. Цьогоріч в Україні 23 листопада вшановують пам’ять жертв Голодоморів.У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

Голодомор, який став національною катастрофою, мав на меті знищити українську націю. Протягом 1932-1933 років вимирали цілі села, родини, живі і ненароджені. У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини. Цей акт масового винищення людей підірвав генофонд української нації, а свідчення про нього стали нашою генетичною пам’яттю.

Надзвичайно важливою є людська пам’ять про трагічні сторінки нашої історії, про кожну жертву, кожного невинно убієнного та закатованого українця. З метою гідного вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, патріотичного виховання підростаючого покоління у нашій школі відбулися заходи з цієї нагоди.

У шкільній бібліотеці оформлено виставку тематичної літератури “Забуттю не підлягає”, проведено радіопередачу для 1-11 класів “Запалюємо пам’яті свічу”, підготовлено експрес-уроки в усіх класах, переглянуто документальний фільм “Пам’яті голодомору”. Зокрема, у 11-А класі(учитель історії Підгорний В.М.) відбувся урок вшануваня пам’яті безневинно померлих українців. Учні школи переглянули відео-спогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались та підготували виступи з даної тематики.

Нагадаємо, 23 листопада о 16:00 буде оголошена загальнодержавна хвилина мовчання, після якої українці вдома та у всьому світі запалюватимуть свічки пам’яті у себе на вікнах чи біля меморіалів голодомору. У цей скорботний для України день ми закликаємо усіх запалити свічку і вшанувати пам’ять про тих мільйонів українців, котрі загинули насильницькою, голодною смертю.

Вічна пам’ять жертвам голодоморів!Залишити відповідь