ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

Пом’янімо в пісні славу Крутів,
Найсвятіше з наших бойовищ!
Крути! Крути! – смолоскип в майбутнє.
Підіймемо наші душі ввиш!

29 січня – трагічна сторінка в історії України. 102 роки тому 300 українських студентів вийшли біля села Крути Ніжинського району на Чернігівщині проти більшовицької армії зі Сходу.Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтивики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами, який на декілька днів віддалив захоплення Києва. Бойовий наказ наша молодь виконала: затримавши наступ чотирьох тисяч вояків, надісланих Москвою, героїчні оборонці Крут виграли принципові для Української Народної Республіки чотири дні.

В День пам’яті Героїв Крут, у Семенівському НВК № 2 з метою формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого пройшли такі заходи: лінійка – реквієм: « Трагедія, подвиг, пам’ять», уроки історії 10 – 11 кл. «Битва під Крутами: вони були такими молодими…» , години спілкування у 8-А та 8-Б класах «Пам’яті тридцяти», «Коли стають до зброї діти…», книжкова виставка в бібліотеці «Герої України».

Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі, героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її.

Залишити відповідь